Solidne giełdy


Wyobraźmy sobie sytuację, w której osoba mająca potrzebę transportu towaru, szuka firm, które podejmą się takiego zlecenia. Oczywiście najbardziej intuicyjnie będzie skorzystać z Internetu, bo jest to prawdziwa skarbnica informacji. Można natrafić na bardzo wiele stron – niestety nie wszystkie będą prowadzone uczciwie i rzetelnie. Jeśli ktoś decyduje się na korzystanie z giełdy transportowej to musi podjąć analizę, która będzie obejmowała bardzo wiele czynników.

Tylko wtedy będzie można zdecydować, czy firma, która wykonuje przewozy, jak i giełda, która ogłasza, jest rzetelna i można jej zaufać. W sieci można znaleźć giełdy bezpłatne, gdzie każdy może się ogłaszać i nie ma żadnego systemu weryfikacji. Plusem korzystania z takich rozwiązań jest oczywiście to, że za wykorzystywanie tego typu stron internetowych nie czekają nas żadne opłaty, chociaż jak się później okaże, jest to zysk tylko pozorny.

Zdarza się bowiem, że na takich serwisach grasują oszuści, którzy wcale nie są zainteresowani przewożeniem ale raczej kradzieżą. Znikomy system weryfikacji sprawia, że można nawet sfałszować dane i takiego złodzieja nie czekają żadne konsekwencje, o ile dobrze zabezpieczył się od strony technicznej. Właśnie dlatego warto jest dokładnie przeanalizować takie rozwiązania, bo w większości przypadków ryzyko będzie zbyt duże i nie będzie się opłacało wykorzystywać takie giełdy transportowe.

Brak solidnej weryfikacji sprawia, że na takich giełdach działy się duże oszustwa i nadużycia zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Żeby przeciwdziałać takim procederom trzeba przeprowadzać bardzo dokładną weryfikację, która i tak nie będzie stuprocentowym wyznacznikiem, jednak o wiele zmniejsza szansę na trafienie na oszusta. Oczywiście pierwszym krokiem będzie znalezienie ludzi, którzy będą w stanie zaoferować pełną weryfikację na giełdzie, bardzo często takie rozwiązania kosztują, jednak zdecydowanie warto jest je wykorzystywać, gdyż mogą one zapewnić duże bezpieczeństwo.

Nawet najlepsze giełdy z doskonałym systemem weryfikacji nie będą idealne dlatego, że zawsze kierowcy mogą zrobić jakiś fatalny błąd, który zniszczy towar. Biorąc pod uwagę wszystkie możliwości należy dokładnie sprawdzić, czy giełda odprowadza niezbędne składki ocp/ocs, które są podstawą do tego, żeby zastosować jakieś roszczenia w stosunku do przewoźnika. Najlepsze firmy na rynku oczywiście stosują takie zabezpieczenia, jednak często zdarza się, że firmy tworzące platformy giełdowe wykorzystują je jedynie jako tablicę z informacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *